Bottega Likér Espresso 0,5l

Kód: 14368
Neohodnotené
Značka: Bottega
€15,90
Skladom (>5 ks)
Prvotriedny kávový likér od ikonického výrobcu Bottega

Detailné informácie

Doručenie
Doručenie
do 24 hodín
Garancia kvality
Garancia kvality
každého výrobku
3 000 výdajných miest
Výdajné miesta
Cez 3 000 výdajných miest
Výhodné zľavy
Výhodné zľavy
zľava 5 € pri ďalšom nákupe nad 45€ s kódom AKCIA5

Podrobný popis

Prvotriedny kávový likér od ikonického výrobcu Bottega.

Kávový likér má v Taliansku dlhú históriu, ktorá siaha do obdobia zjednotenia Talianska. Vďaka svojim intenzívnym arómam a špecifickej chuti sa vždy tešil obľube a priazni a tak sa zaraďuje medzi mimoriadne populárne likéry.

Likér Espresso Bottega je inšpirovaný touto dlhou tradíciou a prináša výnimočnú kvalitu vďaka starostlivej selekcie základných ingrediencií na jeho výrobu a ich odbornému spracovaniu. Výsledkom je tento sofistikovaný nápoj pripravovaný výlučne z kávy Arabica a odrôd Sidamo a Djimmah pestovaných v Etiópii. Okrem nich je charakter tohto prémiového likéry vytváraný aj troma rozličnými typmi praženia a troma rozličnými metódami extrakcie aromatických komponentov – a to extrakcia za horúca, za studena a v kontakte s alkoholom. Tieto rozmanité postupy pri produkcii dodávajú likéru jeho aromatické nuansy, plnú chuť a komplexnú vôňu. Pred filtrovaním a fľašovaním sa pridáva aj malé percento destilátu grappa v súlade so zvykom z oblasti Veneta, kde si zvyknú prázdnu šálku po káve „vypláchnuť“ práve grappou (tzv. resentin).

Tento kávový likér prináša komplexný senzorický zážitok. Vo vôni sa vedľa intenzívnej kávovej arómy a jemného čokoládového tónu rozvíjajú aj tóny broskýň a marhúľ, typické pre etiópsku kávu. Sladkosť na podnebí je vyvážená a koncovka príjemne aromatická. Odporúča sa podávať chladené pri teplote 3°C, napríklad po jedle namiesto dezertu, s ľadom alebo bez ľadu, v koktajloch, s kávovými dezertami či na „vylepšenie“ pridať do tiramisu.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: