VESEVO Ensis TAURASI D.O.C.G.

Kód: 12257
Neohodnotené
Značka: FANTINI
€39
Skladom (>5 ks)
Suché červené talianské víno 

Detailné informácie

Doručenie
Doručenie
do 24 hodín
Garancia kvality
Garancia kvality
každého výrobku
3 000 výdajných miest
Výdajné miesta
Cez 3 000 výdajných miest
Výhodné zľavy
Výhodné zľavy
zľava 5 € pri ďalšom nákupe nad 45€ s kódom AKCIA5

Podrobný popis

Suché červené talianské víno 

Víno s výrazným a plným charakterom z Južného Talianska (Kampácia), z odrody Aglianico. Jeho farba je v pohári  temer nepriehľadná a chuť je intenzívna a komplexná. Stretávajú sa v nej tóny červeného a najmä tmavého bobuľového ovocia – ostružín, čiernych ríbezlí, čučoriedok. Podčiarkuje ich vanilkya perníkové korenie a včelí vosk. Víno bohaté na podnebí, dlhé v koncovke. Celkovo harmonické. Odporúčané podávať pri teplote 18°C ku červeným mäsám a divine. 

Jeho názov je odvodený z romatickej legendy, ktorá opisuje vznik sopky Vezuv:
Názov tohto vína Vesevo - Ensis (latinsky „meč“) sa odvoláva na  dávnu grécku legendu o Vesevovi a Sebetovi, dvoch mladých mužoch, ktorí súperia o srdce krásnej Leucopetry. Jedného dňa, keď krásna dievčina na pláži zbierala mušle, Vesevo a Sebeto sa začali zúrivo hádať a tasili proti sebe meče. Vytrašená Leucopetra ušla do mora a hľadala pomoc u svojho otca, boha mora Neptúna, ktorý ju premenil na biely útes, aby ju ochránil pred ľudskými vášňami. Sebeto zničený žiaľom, plakal až sa z neho stala rieka. Vesevo, ktorého sužovali plamene hnevu, sa  premenil na sopku Vezuv. Láva z nej vyteká až po biely útes na brehu mora,  ktorý sa nazýva Pietrabianca („Biela skala“, po grécky Leucopetra). 

GRUPPO FANTINI je projekt, ktorý sa zrodil v srdci Stredomoria, v oblasti Abruzzo, v malom mestečku Ortona v roku 1994. Traja vinárski a obchodní partneri – traja snílkovia tu začali realizovať svoj sen, ktorý je dnes skutočnosťou:  vytvorili silnú vinársku skupinu v Južnom Taliansku, ktoré bolo dovtedy podceňované a zaznávané, pokiaľ ide o produkciu veľkých a kvalitných vína. Skupina združuje viacero vinárstiev, ktoré spája kvalitná a inovatívna produkcia.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: